O nás

Jan BřezinaKdo jsme?

Jsme nový projekt, za kterým stojí parta nadšených fotografů a programátorů. Nemáme kancelář, nehrajeme si na ředitele, děláme to, co nás baví a to, v čem jsme dobří. Spojila nás společná víra v myšlenku Fripita a práce na něm nás vážně naplňuje!

Zakladatelem Fripita je Honza Březina, kterého asi znáte jako fotografa, lektora, bloggera nebo videocastera. Honza se věnuje profesionálně fotografii přes deset let. Kromě zakázkové tvorby pořádá fotografické a Apple workshopy, píše články, natáčí videocasty Digit.cz a 4Foto.cz, publikuje v řadě časopisů a na odborných serverech v ČR i v zahraničí. Jeho láska k fotografii a zpracování obrazu jej přivedla k řadě projektů. Jeho znalosti a zkušenosti potvrzuje i to, že je Apple Certified Trainer, Adobe Certified Expert a společnost Adobe jej vybrala i do svého globálního projektu Adobe Community Professionálů. Více se o Honzovi můžete dozvědět na jeho webových stránkách.

Proč Fripito?
Dlouho jsme hledali nejlepší cestu, jak se podělit o naše zkušenosti a fotografie s komunitou fotografů na celém světě. Přestože existují stovky různých galerií, sociálních sítí a služeb, žádná nenaplňovala naše představy a potřeby. Proto jsme se rozhodli vytvořit zcela novou službu, kterou budou tvořit fotografové pro fotografy. Službu, která nejen nabídne ověřené a aktuální informace, ale dá možnost i vám podělit se o své zkušenosti a získat za své snímky prostředky, kterými budete moci financovat například svou další fotografickou cestu.

Odkud jsme
Myšlenka Fripita vznikla u dobré kávy uprostřed Evropy, v České republice. Vývoj aplikace probíhá v Praze, jednom z nejfotogeničtějších měst Evropy, a rozhodně nechceme zapomenout na naše kořeny. Nicméně většina našeho týmu pravidelně cestuje po celém světě a Fripito je projekt s globálním dosahem. Proto jsme se rozhodli založit společnost na západním pobřeží USA, abychom byli blízko dění v Silicon Valley, start-upové scéně a investorům.

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail