Big Island, Havaj

Havaj: Pět tipů, co fotografovat na Big Islandu?

Havaj je nádherná, fotogenická a každý ostrov je jiný. Big Island je největším ze souostroví a nabízí celkem 11 různých ekosystémů. Najdete zde vše od sněhu, až po horkou lávu. Zde máte pár tipů na místa, které by fotograf neměl minout.

Akaka falls

Zhruba 30 minut jízdy autem na sever od městečka Hilo se nachází asi nejkrásnější vodopád ostrova Big Island. Je dobře přístupný a kromě hlavního vodopádu zde najdete řadu menších a dalších fotografických motivů. Vstupné do parku je $1 na odobu nebo $5 na auto.

Akaka falls

Vulcano national park

Jedním z největších lákadel Big Islandu je národní park Vulcano s výraznou sopečnou aktivitou. Nachází se asi 50 minut jízdy od Hilo či skoro 2 hodiny jízdy od Kona. Park je rozlehlý a můžete zde strávit několik dní chozením mezi krátery. Od Jagger Museum bývá večer vidět záře lávového jezera v kráteru Kilauea. Aktuálně v parku vytéká i láva přímo do moře. Místo je nejsnáze přístupné  z konce dálnice 130, odkud půjdete 6,2 km pěšky. Ale stojí to za to!

Lava flow, Havaj

Mauna Kea

Sopka Mauna Kea nabízí úchvatný výhled na ostrov a okolí. Vrchol se nachází ve výšce 4207 m a je přístupný pouze automobily s náhonem 4×4. Nicméně už zhruba v 3 km nad mořem se nachází visitor centrum, od kterého se nádherně fotí západ slunce a následně Mléčná dráha a noční fotografie. K tomuto místu dojedete jakýmkoli autem po asfaltové silnici.

Mauna Kea, Havaj

Waipo valley

Údolí Waipo se nachází na severu ostrova. Dostanete se k němu po silnici 240 a již samotná vyhlídka na něj je úchvatná. Dolů so údolí vede nejstrmější silnice světa, opět přístupná pouze automobily 4×4.

 

Mamalahoa highway

Silnice číslo 19 se sice nazývá Highway, ale jedná se o klikatou pobřežní silnici nabízející řadu nádherných vyhlídek, zastávek v deštných pralesích a kouzelných historických městečkách. Cesta z Hilo do Honokaa a zpět zabere minimálně půl dne!

HW 19

Big Island: nekonečná inspirace

Big island nabízí nepřeberné množství fotografických motivů. Každá pláž je úchvatná, každý les je jiný a jistě zde najdete mnohem víc inspirace. Počítejte s tím, že ostrov je rozlehlejší než ostatní a kromě Kona a Hilo je na ostrově jen velmi slabá infrastruktura. Na druhou stranu je zde levněji než třeba na Maui a najdete zde opravdu vše.

Hledáte další inspiraci pro Havaj? Mrkněte se na fotoexpedici Ilumio a na naše fotografické průvodce po celém světě.

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *