Novinky o vývoji Fripita

Je tady červen, a tak bychom vás rádi informovali, jak se daří našemu projektu Fripito.

V březnu jsme spustili, plni očekávání, naši kampaň na indiegogo.com. Po měsíci trvání bylo jasné, že naše plány nejsou realistické, a tak jsme se rozhodli kampaň prodloužit a zapracovat na naší komunikační strategii.

Druhá polovina kampaně skončila 2. června a díky skvělé podpoře českých dárců se podařilo vybrat téměř 6 000 dolarů. Na české poměry skvělý výsledek, který ale bohužel nenaplnil potřeby rozpočtu a přišel o 2 měsíce později, než jsme potřebovali. Asi nejsme ani první ani poslední, kdo podcenil zahraniční komunikaci crowdfoundingové kampaně a jak skvěle se nám dařilo v domácích médiích, tak v zahraničních jsme tak úspěšní nebyli. Byla to pro nás velice cenná zkušenost.

Nechtěli jsme však brečet nad rozlitým mlékem nebo dělat kompromisy, a tak jsme se rozhodli dát přednost jednáním s investory, abychom Fripito mohli udělat tak, jak si to zaslouží. Sice to znamená odložení uvedení aplikace do Appstore, ale věříme, že to dává smysl.

Jsme hrdí, že můžeme oznámit, že jednání s investorem bylo úspěšné a práce na aplikaci jede v plném proudu a za našeho každodenního nadšení. Podařilo se nám také najít nového člena našeho týmu, programátora verze pro Android a tým spolupracujících fotografů už také začal pracovat mnohem efektivněji.

S uvedením aplikace do českého AppStoru počítáme v srpnu 2014. Celosvětová verze bude dostupná během září, a to jak pro iOS, tak i pro Android, čímž doženeme ztrátu vůči původnímu plánu.

Moc děkujeme všem za podporu a věříme, že spolu s námi se vydržíte o dva měsíce déle těšit na finální verzi aplikace.

Honza Březina, zakladatel Fripita

 

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *