Objevte České Švýcarsko a jeho pohádkovou krásu!

Nechte se okouzlit exkluzivními fotografiemi Ondřeje Prosického! Poradí vám nejen, kde fotografovat, ale hlavně kdy být na místě, abyste se vyhnuli davům turistů a udělali nádherné záběry polabské krajiny. Navíc přidá opravdu jedinečné a neocenitelné rady k ubytování, dopravě, parkování i fotografické výbavě.

Jeho průvodce vás zavede na Mariinu a Vylemíninu vyhlídku, do Jetřichovic, do údolí řeky Kamenice, k Pravčické bráně i na Růžový vrch, ke Křídelním stěnám i na Zlatý vrch, na Studeneci i do Rynartic a na mnoho dalších míst. Díky skvělým tipům si krajinu Českého Švýcarska dokonale projdete a zamilujete!

Jak fotoprůvodce pořídit?

Je to velice jednoduché:

  1. Stáhněte si naší bezplatnou aplikaci v AppStore či GooglePlay
  2. Vyberte si průvodce Českým Švýcarskem
  3. Zaplaťte prostřednictvím AppStore či GooglePlay a stáhněte si průvodce

Ondřej Prosický

Ondřej Prosický studoval geologii na Přírodovědecké fakultě Univerzity Karlovy a na Vysoké škole báňské v Ostravě. Od cest za aktivními sopkami a studia odlehlých národních parků se v roce 2004 dostal až k intenzivnímu fotografování divoké přírody. Inženýrské geologii se i nadále profesně věnuje, na cestách za fotografování přírody však tráví až tři měsíce v roce.

Ve své tvorbě se zaměřuje na fotografování živé přírody. Na snímcích chce nápaditě zaznamenat chování zvířat v jejich přirozeném prostředí. Při cestách za přírodou navštívil většinu míst kontinentální Evropy, jižní Atlantik, Artidu, Afriku, Asii a do tropických oblastní Střední a Jižní Ameriky se vrací fotografovat zvířata každoročně. V Česku se kromě fotografování intenzivně věnuje popularizování živé přírody a upozorňuje na problémy spojené s rozmachem fotografování přírody nejen v chráněných oblastech a národních parcích.
Fotografických cest do Národního parku České Švýcarsko podnikl v posledních 10 letech stovky, ať za fotografování zvířat nebo, ve výjimečným podmínkách, kvůli fotografování úchvatné krajiny.

K jeho klientům patří nakladatelství a vydavatelé časopisů, reklamní agentury i správy národních parků. V roce 2006 navázal těsnou spolupráci s českým zastoupením firmy Canon, která jej při jeho fotografických cestách aktivně podporuje. Své zkušenosti pravidelně publikuje v článcích a na přednáškách.

Autor organizuje fotografické workshopy v České republice i v tropech Střední Ameriky, kterých se již zúčastnilo přes tři stovky fotografů. Má za sebou tři desítky autorských výstav a k jeho největším úspěchům patří účast ve finále prestižní fotografické soutěže Wildlife Photographer of the Year. Členem Asociace profesionální fotografů České republiky je od roku 2009.

V květnu 2011 udělila Evropská federace profesionálních fotografů Ondřejovi Prosickému titul QEP (Qualified European Photographer) v kategorii Wildlife Photography a v témže roce získal v Bruselu ocenění FEP European Landscape Golden Camera právě za fotografii z Českého Švýcarska. Nejnovějším oceněním je jedna z hlavních cen soutěže Czech Press Photo.

 

Ukázky fotografií z fotoprůvodce

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail

1 komentář u „Objevte České Švýcarsko a jeho pohádkovou krásu!

  1. Marek

    No, fotit mi moc nejde, ale i tak v minulém roce jsem nějaké fotky z dovolené v Českém Švýcarsku udělal a prý podle rodiny a známých jsou fotky vydařené. Na Vánoce jsem dostal nový foťák a jelikož už jsme na tomto portálu http://www.topsleva.cz/pobyty/ceske-svycarsko našli výhodné ubytování, tak jedeme letos, tak se budu snažit minulé fotky překonat:)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *