Český ráj to napohled!

Jedinečnou přírodní podívanou vám nabízí geopark UNESCO Český ráj, kterou najdete na severovýchodě Čech, asi 90 km od hlavního města Prahy. Všechno, co musíte vidět, vám doporučí náš nový průvodce!

Nádhernou krajinu Českého ráje tvoří pískovcové skály a věže, úzké soutěsky, kopce i hluboká údolí, rozsáhlé lesy, rybníky, mokřady nebo třeba také naleziště drahých kamenů. Chybět vám nebudou ani kulturní poklady jako zámky, hrady a jejich ruiny nebo zachovalá historická města a vesnice. Autor průvodce, fotograf a cestovatel Václav Bacovský vám prozdradí své tipy na ubytování, dopravu i fotograficky zajímavé lokality.

Jak fotoprůvodce pořídit?
Je to velice jednoduché:

 1. Stáhněte si naší bezplatnou aplikaci v AppStore či GooglePlay
 2. Vyberte si průvodce „Český ráj“
 3. Zaplaťte prostřednictvím AppStore či GooglePlay a stáhněte si průvodce

Autorem průvodce je Václav Bacovský
Václav ve svém profesním životě kombinuje své velké vášně: fotografování, cestování, sport a zájem o mezinárodní dění. Díky práci pro německou nadaci Friedrich Naumann Stiftung, kde působí jako projektový manažer, procestoval velkou část Evropy. Vedle toho působí jako lektor (Univerzita Karlova) a tenisový trenér. Fotografem se stal v roce 2008, nikoli však po nákupu své první zrcadlovky, ale po absolvování fotogramového workshopu. Malování světlem na filmový materiál a sestrojení svého prvního analogového fotoaparátu z krabice od bot mu otevřelo nový svět. Fotografování naprosto propadl a to zejména krajinářské fotografii. Skrze tuto vášeň procestoval spoustu zemí na pěti kontinentech. Profesně se Václav věnuje produktové fotografii, focení eventů a psaní fotografických průvodců, ve volném čase má vedle krajinářské fotografie nejraději makro, abstraktní tvorbu a focení architektury v infračerveném spektru. O fotografování jakožto kreativní činnosti bloguje spolu se sestrou Eliškou Pivrncovou na webu krasnesvetlo.cz.

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail

2 komentáře u „Český ráj to napohled!

 1. Iva

  Tedy ty fotky jsou boží! My byli v České ráji na začátku prázdnin na týden, kdy jsme si tady přes tento web http://www.topsleva.cz/pobyty/cesky-raj zařídili krásné ubytování a takovéto fotky se mi bohužel nedokázalo udělat, což mě moc mrzelo, jak je později viděla na počítaiči. No alespoň máme záminku jet na toto krásné místo ještě vícekrát.

  1. Irma Šťastová Autor příspěvku

   Určitě to stojí za další návštěvu a v průvodci najdete právě super tipy na fotografování 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *