Jak poznat kus světa za víkend?

Přivonět, ochutnat, poznat doslova na vlastní kůži, protančit, prohlédnout, poslechnout i popovídat. To vše jste mohli prožít o víkendu 22. – 23. listopadu 2014 v Národním domě na Smíchově na festivalu Kolem světa. Už při vstupu vás pohltila vůně indických vonných tyčinek, která vás šmahem vytrhla z běžné pražské soboty. Na ruku jste dostali nejen pásek jako vstupenku, ale i ručně vyráběný náramek a rázem se člověk cítil daleko za hranicemi městských ulic. Krásné prostory Národního domu byly vyzdobeny v každém patře exotickými suvenýry, které jste si mohli i zakoupit, linula se zde vůně pokrmů z Afriky i Blízkého východu, kterou každý návštěvník měl možnost ochutnat. Mohli jste si nechat ozdobit ruce henou nebo se nechat strhnout tancem “Divoká rýže” v podání choreografky Peggy Choy.

Kolem-sveta-2

Hlavním bodem programu cestovatelského festivalu, který organizuje jeho ředitel Karel Wolf nejen v Praze, ale také v Brně a Plzni, byly samozřejmě přednášky českých i zahraničních cestovatelů. Vystoupení jednotlivých dobrodruhů vás přenesla do africké Namíbie, Indonésie, Patagonie, Kanady, Kavkazu nebo Peru…

Kolem-sveta-2014

Největším tahákem byla ale přednáška Christopha Rehage, který se po studiích v Číně rozhodl pro velmi neobvyklý způsob návratu domů do Německa. Místo tradičního letadla si vybral cestu pěšky. Jeho přednáška byla opravdu strhující a všichni jsme byli naprosto vtaženi do One Man Show, při které nás Christoph provedl svojí dlouhou cestou a neváhal si udělat legraci ze svých vlastních rozhodnutí, která mu nejednou cestu zkomplikovala. Zájem o přednášku byl obrovský a jak nám řekl Karel Wolf, je možné, že se s Christophem domluví ještě na dalším vystoupení. Takže pokud jste ji zmeškali, můžete doufat a těšit se.

Podívejte na video zkratku z cesty Christopha Rehage:

Fripito samozřejmě nemohlo chybět a naše hosteska Míša rozdávala kromě úsměvu také informace o naší mobilní cestovatelské aplikaci. Ohlasy byly velmi nadšené, zvláště na přesnou GPS polohu jednotlivých doporučených míst a lokální praktické tipy. Návštěvníci oceňovali také offline mapy v průvodcích, a tak věříme že si mnozí z našich průvodců již vybrali a ty jim dobře poslouží na plánované cestě. My už zase pracujeme na dalších, aby si vybral úplně každý.

Kolem-sveta-Misa

Pokud jste ještě nenašli toho svého, určitě nám napište prostřednictvím aplikace na záložce “Přispět,” kde nám můžete zaslat tipy na další průvodce nebo doplnit aktuální informaci pro průvodce již existující.

Těšíme se!

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *