Máte rádi aktivní dovolenou? Trekujte na Madeiře!

Na Madeiru se můžete vydat kdykoliv po celý rok, tento ostrov nedaleko afrických břehů, má totiž velmi mírné a příjemné klima s teplotami kolem 20°C. Navíc vám nabídne nádhernou hornatou krajinu s dechberoucími výhledy, protkanou křížem krážem trekovými stezkami.

Pěším stezkám se na Madeiře říká levády, protože vedou podél zavlažovacích kanálů (levád), vytesaných často do skály a přivádějících vodu z hor do údolí. Z výhledů a panoramat, které vám nabízí Madeira, budete unešeni. Vulkanické vrcholy a jeskyně, vavřínové lesy, hluboká údolí s klikatě vinoucími se silničkami, četné vodopády, ale i vyprahlou sopečnou krajinu a všude nádherné divoce rostoucí hortenzie, ibišky a strelície. Na Madeiře se rozhodně nudit nebudete.

Kam se vydat, co ochutnat a kde najít ta nejkrásnější fotografická místa vám poradí náš průvodce Madeirou.

Mapy i obsah průvodce si můžete uložit offline do svého telefonu nebo tabletu.

Jak fotoprůvodce pořídit?
Je to velice jednoduché:

  1. Stáhněte si naší bezplatnou aplikaci v AppStore či GooglePlay
  2. Vyberte si průvodce „Madeira“
  3. Zaplaťte prostřednictvím AppStore či GooglePlay a stáhněte si průvodce do mobilu nebo tabletu.

Autorem průvodce je Irma Šťastová, vášnivá cestovatelka s bohatou jazykovou výbavou, zájmem o místní kulturu a zvyky. Téměř 15 let pracovala pro leteckou společnost Air France/KLM, což jí umožnilo poznat řadu exotických míst a procestovat mnoho zemí. Mezi nejoblíbenější místa patří Austrálie, Tahiti, Mexiko, národní parky USA nebo třeba New York, Paříž a San Francisco. Velkým snem zůstává procestovat a poznat Japonsko a Jihoafrickou republiku. I když absolvovala večerní fotografickou školu, řadí se více mezi intuitivní fotografy s citem pro atmosféru a světlo. Fotí vším, co se jí dostane pod ruku od iPhonu 6 až po digitální zrcadlovku Canon 7D.

 

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail

2 komentáře u „Máte rádi aktivní dovolenou? Trekujte na Madeiře!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *