Fotoprůvodce: Londýn, jižní břeh řeky

Poznejte Londýn díky foto-průvodci jižním břehem řeky Temže v Londýně. Tato část města v sobě snoubí historii i moderní architekturu, klidná zákoutí i pulzující ulice a je zdrojem obrovského množství fotografické inspirace. Přijměte pozvání skvělého Shauna Hinese, který žije a fotografuje v Londýně již 25let.

Londýn, jižní břeh řeky

Různorodý, historický a multikulturní Londýn je pro cestovatele a fotografy to správné místo. Budete fascinováni architekturou i širokou nabídkou tržišť, z nichž každé má svůj osobitý charakter a kde můžete zachytit místní i návštěvníky při nesčetných situacích. To vše najdete v této vzrušující a pulzující metropoli. Ale kde začít?

První z průvodců, které vám nabídnu, vás vezme na fotografickou výpravu, začínající v londýnské části South Bank u ikonického ruského kola London Eye s nádherným výhledem na Londýn a povede na východ směrem k mostu Waterloo Bridge, kde najdete slavný knižní trh a energií nabitý skate-park. Cestou podél nábřeží řeky Temže spolu objevíme také uměleckou galerii Tate Modern, most Millennium Bridge a Shakespearovo divadlo Globe. A samozřejmě vyhlášený londýnský trh Borough Market, skvělé místo pro street fotografii a úžasné jídlo, jistě si vyberete z obojího.

Na chvíli trochu odbočíme z hlavní turistické trasy a vydáme se po dlážděném chodníku ulice Shad Thames a dalších zapadlých uličkách Londýna s ozvěnou dávných časů. Snímky z těchto míst se budou určitě lišit od těch běžných turistických, které tak všichni známe.

K dalším důležitým zastávkám na cestě patří určitě neobvyklá budova radnice City Hall, domov starosty Londýna, a světoznámý Tower Bridge. Řeknu vám, jak se dostat na jedinou lanovku, která vede nad řekou, a odkud můžete udělat pár snímků města z ptačí perspektivy.
Cesta, kterou vás provedu, končí u O2 arény a uzavírají ji bariéry na Temži “Thames Barrier”. Můžete ji pojmout jako celodenní výlet, ale po cestě narazíte na tolik úžasných míst, lidí a situací, které vás naprosto pohltí, že vám poznání této oblasti zabere i několik dní. A všichni, kdo chtějí mít krásné fotografické vzpomínky, zde najdou také mnoho tipů, včetně toho, kdy přepnout na manuální nastavení, i jak a proč pořídit skvělé záběry nejznámějších ikonických míst ve městě.

Mapy i obsah průvodce si můžete uložit offline do svého telefonu nebo tabletu.

Jak fotoprůvodce pořídit?
Je to velice jednoduché:

  1. Stáhněte si naší bezplatnou aplikaci v AppStore či GooglePlay
  2. Vyberte si průvodce „Londýn – jižní břeh řeky“
  3. Zaplaťte prostřednictvím AppStore či GooglePlay a stáhněte si průvodce

O autorovi: Shaun Hines

Snímek obrazovky 2014-12-10 v 8.10.16

Shaun Hines je profesionální fotograf, autor a lektor z Londýna.

Prošel si různými povoláními v oboru cestovního ruchu, komerční a PR fotografie a nyní se věnuje nejvícefotografickému vzdělávání.

Předávání znalostí je pro Shauna potěšením a odměnou zároveň, jeho výuka zahrnuje vzdělávání v Londýně, různé blogy pokrývající tematicky street fotografii, výuku začátečníků a uvedení jeho první interaktivní elektronické knihy.

V roce 2011 získal Shaun diplom BA (hons.) ve fotografii adíky této akademmické zkušenosti si prohloubil vzdělání v oblasti fine art, dokumentu a konceptuální tvorbě.

Říká se, že příprava je důležitou součástí úspěchu. Pokud byste měli zájem o 1-2hodinovou osobní výuku během vaší návštěvy Londýna, kontaktujte Shauna na uvedených webových stránkách. Na odkazu se také dozvíte více informací o mé oceněné knize ‘Unravelling the Mysteries of the Little Black Box’. Je kompatibilní s iMac i iPadem a zjistíte, že je to fotografický manuál jako žádný jiný!

Více o autorovi na: http://shaunhinesphotography.wordpress.com

 

Ukázky z průvodce

 

Základní informace

Rozsah: 45 lokací + informace o Londýně
Jazyk: CZ/EN
Cena: 3.99EUR (do 7. 6. 2015)

 

Jak průvodce pořídit

Průvodce je k dispozici v bezplatné aplikaci Fripito pro iPhone + iPad a pro chytré telefony a tablety s operačním systémem Android. Aplikaci si můžete stáhnout v češtině z AppStore a Google Play.

 

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail

2 komentáře u „Fotoprůvodce: Londýn, jižní břeh řeky

  1. Pingback: Fotografický průvodce Londýnem - Ilumio

  2. Pingback: Týden aplikací #23 2015 – pravidelný přehled ze světa aplikací

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *