Čím vás okouzlí Sicílie?

Krásné pláže a skalnaté pobřeží nejsou to jediné, co vám na Sicílii učaruje. Tak jako na různých místech Itálie, i tady se v mžiku ocitnete o mnoho století zpátky a je vám dovoleno obdivovat kouzlo starých středověkých měst s jejich klikatými uličkami či krásu řeckých chrámů s jejich zdobnými sloupy, ať už je to Dórský chrám v Segestě, chrám bohyně Hery v Selinuntě nebo Údolí chrámů v Agrigentu.

Krásnou přírodu se pak můžete vydat poznávat po pastýřských stezkách v přírodní rezervaci Zingaro, stejně jako život dřívějších obyvatel Sicílie v některé z mnoha jeskyní, např. Grotta Mangiapane a samozřejmě musíte ochutnat místní středomořskou kuchyni a dobré víno z místních vinic. A pokud vás zajímavé tajemství mořské soli, pak se o ní dozvíte vše na solných polích u městečka Nubia nedaleko Trapani.

A pokud se nemůžete zbavit myšlenek na sicilskou mafii, jak ji znáte z filmů, tak se s průvodcem můžete podívat do Catanie na východním pobřeží.

Jak fotoprůvodce pořídit?

Je to velice jednoduché:

  1. Stáhněte si naší bezplatnou aplikaci v AppStore či GooglePlay
  2. Vyberte si průvodce „Západní Sicílie“
  3. Zaplaťte prostřednictvím AppStore či GooglePlay a stáhněte si průvodce

Autorem průvodce je americká fotografka Jacquelynn Buck, která pro Fripito připravila také průvodce Arizonou.
A co o sobě říká Jackie?
Jsem: naprosto okouzlená, na celý úvazek pracující fotografka {#dreamlife}, gurmánka {#sotasty}, milovnice vína {#drinkme}, závislák na cestování {#takemethere #morethanonce} a kávě {#wakemeup}
Jsem: filozofující, introspektivní snílek a energický,…, dynamický kutil
Píšu {travelblog}, když jsem na cestách. Ráda vařím. Miluju bary s výhledem {#viewfromthetop} a nějaký hledám v každém městě, které mám ráda, kde žiju nebo kam přijedu. Jsem posedlá citáty. Čerstvé květiny mě dělají šťastnou. Fotografování mě dokáže rozesmát. Miluju tu radost, úsměvy, plachost, ráda potkávám stejně naladěné lidi. To je svět, kam patřím.

Již 9 let jsem majitelkou portrétního a svatebního foto studia. Ano, také miluju a žiju pro cestování a fotím vše, co mi přijde do cesty. A ano, je to práce {#hardwork}, ale je to také srdeční záležitost. Cesta je cíl. Překvapení za každým rohem. Spojení s nečekaným. Příležitost potkávat lidi, kteří sdílejí stejné nadšení. Stále se pohybující rovnováha mezi tím, co je jedinečné a co je obyčejné, jednoduché a komplexní, skutečné a vysněné. Fotografování je výzva. A potěšení. Byla to odbočka na mojí cestě, neprozkoumaná stezka, ale jsem ráda, že jsem si ji vybrala.
To je můj příběh. A příběh pokračuje. Učím ho. Inspirujte se a sami inspirujte jiné, veďte a nechejte se svést. To je myšlenka, která mě opájí každé ráno po probuzení, to mi připomíná, že dnes … dnes a každý den … dělám to, co miluji. A ráda předávám jiným.

 

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *