Celoročně zelený a kvetoucí ostrov? Azory!

Líbí se vám Nový Zéland, ale je pro vás daleko? Vydejte se na Azory a máte novozélandskou přírodu v malém, kde si navíc můžete odpočinout kdykoliv během roku! Vládne tu mírné podnebí s teplotami v zimě kolem 20° C (občas zaprší) a v létě 25 – 30° C a neproudí sem davy turistů.

Největší z devíti azorských ostrovů je San Miguel, kde najdete několik vulkánů s vrcholky ukrytými v mracích, sopečná jezera Lagoa Azul, Lagoa das Furnas a Lagoa Verde, vodopády jako Salto do Prego a nádherné divoké pobřeží. A hortenzie i další květiny ve velikosti, jakou na zahrádce nikdy nevypěstujete.

Krajinu zdobí typická místní architektura, kterou tvoří domky postavené z lávových kamenů i bílé kostely s šedým lemováním. Na úrodné, vulkanickým prachem vyživené půdě, se nesmírně daří vinicím, banánům, ananasům  a hlavně čaji. Čajové plantáže jsou na každém kroku. A pokud máte rádi adrenalin, můžete se potápět, pozorovat velryby nebo hrátky divokých býků, které obyvatelé Azor milují stejně jako Španělé.

Jak fotoprůvodce pořídit?

Je to velice jednoduché:

  1. Stáhněte si naší bezplatnou aplikaci v AppStore či GooglePlay
  2. Vyberte si průvodce „San Miguel – Azory“
  3. Zaplaťte prostřednictvím AppStore či GooglePlay a stáhněte si průvodce

Autor průvodce:
Jan Březina
Profesionální fotograf, lektor, videocaster, autor technického blogu, cestovatel a zakladatel Fripita. Navštívil šest kontinentů a více jak 120 zemí.

Honza byl jedním z prvních českých žurnalistů, který se systematicky věnoval digitální fotografii. Svůj projekt Digit nastaroval v roce 1998 a od té doby publikoval stovky recenzí fotoaparátů, objektivů, příslušenství a software. Zároveň je spoluautorem řady knih o digitální fotografii a nejrůznějších návodů, tutoriálů a výukových videí. Stal se neúnavným propagátorem digitální fotografie nejen u nás, ale i v zahraničí.

Je členem řady prestižních mezinárodních asociací jako je IPC, PMAI, IFJ či WPPI.

Ve své komerční fotografické tvorbě se zaměřuje zejména na portrét a svatební fotografii. Nicméně krajinářská fotografie a cestování jsou pro něj nejbližším tématem volné tvorby a věnuje se jim přes 10 let.

Organizuje již více jak 8 let fotografické workshopy, fotoexpedice a nejrůznější kurzy a to nejen fotografie, ale i práce s Apple produkty. Měl řadu přednášek na tato témata na soukromých i státních vysokých školách.

Honza je Apple Certified Trainer, Adobe Certified Expert a Adobe Community Proffesional.

 

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail

2 komentáře u „Celoročně zelený a kvetoucí ostrov? Azory!

  1. Pingback: Magický Island na dosah! - Fripito

  2. Pingback: Dva nádherné ostrovy, Island a Azory, s 50% slevou! - Fripito

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *