10 důvodů proč vyrazit fotografovat do Namibie

Namibie je jihoafrická země, která získala nezávislost jako jedna z posledních v regionu. Kromě těžby diamantů je známá svými přírodními krásami. Najdete v ní dvě zcela odlišné pouště – Namib a Goby, krásné pobřeží, nejhlubší kaňon Afriky a národní parky plné divoké zvěře. Proč vyrazit fotografovat právě do Namibie?

1) Namibie je bezpečná

Bezpečnostní situace v řadě částí Afriky není dobrá. Namibie je oázou bezpečí na kontinentě. Je zde jedna z nejnižších hustot osídlení na světě a minimální kriminalita. Pokud se umíte chovat ve volné přírodě, není se čeho obávat.

2) Namibie má dobrou infrastrukturu

Namibie má skvěle udržovanou silniční síť. Páteř tvoří několik asfaltových silnic spojujících větší města. Zbytek tvoří prašné, ale skvěle udržované a široké silnice, na kterých můžete bez problémů jezdit 100km/h.

3) Nabízí široký výběr ubytování

Abychom si rozuměli, ubytovat se můžete jen v omezeném množství míst většinou označených jako Lodge. Ale většina z nich nabízí jak luxusní hotely kategorie ****/*****, tak zároveň kempy s velice slušným vybavením. Můžete si tedy vybrat dle svého rozpočtu.

4) Je fotografický pestrá

V Namibii si přijdou na své všichni fotografové. Najdete zde pouště, travnatá údolí, hory, moře, kamenitá údolí, vyschlé řeky a neuvěřitelně pestrou faunu a floru. V Namibii můžete nafotit celou velkou africkou pětku i většinu kočkovitých šelem.

5) V poušti Namib jsou nejvyšší duny světa

Najdete zde nejvyšší písečné duny světa s výškou přes 300 m nejrůznějších barev. Víc o fotografování v pouštích se můžete dozvědět v článku Jak fotografovat v pouštích.

6) Namibie je cenově dostupná

Přestože Namibie není baťůžkářskou destinací, ceny jsou zde nižší než třeba v Jihoafrické republice.

7) Zvířata v Namibii jsou opravdu divoká

Na rozdíl od řady rezervací a parků v Jihoafrické republice, v Namibii žijí zvířata opravdu volně a protože turistů je zde o řád méně, chovají se přirozeně.

8) Žijí zde příjemní lidé

Místní obyvatelé jsou vstřícní, dobrosrdeční a většinou spokojení se svým životem. Personál ve službách pro turisty vždy mluví anglicky, německy a afrikánsky.

9) Je zde skvělé jídlo

Kuchyně v Namibii je velice pestrá a nabízí exotická masa, spoustu zeleniny a většinou vše doplňuje mezinárodní kuchyní. Nechybí vynikající lokální pivo a jihoafrická vína.

10) V Namibii je zatím málo turistů

Na rozdíl od Jihoafrické republiky je v Namibii relativně málo turistů. Vyplatí se vyhnout místním letním měsícům, ale jinak obecně jde o celoroční destinaci. Více informací najdete v našem článku Kdy cestovat do Namibie.

 

Chcete se o Namibii dozvědět víc? Stáhněte si našeho průvodce Namíbii pro fotografy.

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *