Kdy cestovat do Namibie?

Namibie je velice rozmanitá a rozlehlá země, což způsobuje velké rozdíly v počasí a teplotách v jednotlivých regionech. Jih je vždy suchý a horký, sever nejvlhčí a většinou i nejchladnější. V každém ročním období má tato země své kouzlo pro někoho jiného. Kdy je tedy nejlepší se vydat do Namibie?

Mapa Namibie

Namibské jaro ( září – listopad )

Jaro se může pochlubit mírným klimatem. Na jihu země a v pouštích se teploty pohybují v příjemném pásmu  25 – 35°C, ve výše položených oblastech středu země a na severu mohou být teploty ještě o 5 – 10 stupňů nižší. Počasí je většinou slunečné, ale na obloze nechybí mráčky, které krajináři ocení. Díky občasným srážkám je krajina zelená.

Pro milovníky fotografování zvířat je jaro zajímavé rozením mláďat. Sice je poměrně těžké je objevit, ale o  to unikátnější snímky vznikají. Krajina je dost zelená, což zhoršuje viditelnost zvířat.

Gepard v NP Etosha

Gepard v NP Etosha

Namibské léto ( prosinec – únor )

Léto je zde horké, zejména v sušších a níže položených oblastech. V pouštích a na jihu se připravte na teploty kolem 40°C. Všude vás pak čeká suché, slunečné počasí a nebe bez mráčku.

Z pohledu fotografie je nejzajímavější toto období pro fotografování zvířat, protože ta se ve vyschlé krajině soustřeďují u napajedel (water holes) a v krajině je minimum zeleně. Takže je nejsnazší fotografovat velká stáda a kočkovité šelmy v národním parku Etosha i slony, hrochy a nosorožce v Cape Corn.

Namibské duny

Namibské duny

Dead vlei

Dead vlei

Namibský podzim ( březen – květen )

Teploty se vracejí do příjemného rozmezí jako na jaře. V této době je největší šance na srážky, kterých není mnoho, ale jsou vydatné. Krajina se zazelená, takže na své si přijdou krajináři. Dokonce i v namibské poušťi se může objevit bouřka, což nabízí opravdu neopakovatelné záběry.

Bouřka v centrální Namibii

Bouřka v centrální Namibii

Zelená poušť

Zelená poušť

Namibská zima ( červen – srpen )

Přestože denní teploty se ve většině částí země budou pohybovat kolem 20°C, noční teploty klesají k nule. V některých částech země dokonce může občas napadnout i trocha sněhu nebo se objevit jinovatka.

Fotograficky je zima nejvhodnější pro oblasti pouští nebo jihu země.

Lvíčata u napajedla

Lvíčata u napajedla

Kdy cestovat do Namibie?

Namibie je krásná celoročně. Osobně nejraději jezdím do Namibie v listopadu nebo v březnu. Uniknete přes sychravým počasím na severní polokouli a počasí nabízí nejbohatší mix krajinářských příležitostí a foto safari.

Chcete se o Namíbii dozvědět víc? Hodil by se vám průvodce? Vyzkoušejte našeho průvodce Namibií pro fotografy. V týdnu od 7. 11. do 13. 11. jej navíc můžete získat s 50% slevou!

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *