Tajemná vznášející se Metéora!

Pokud jste o tomto místě nikdy neslyšeli, pak vězte, že jde o místo s velmi působivou atmosférou. Metéoru najdete v Řecku a jde o kouzelné místo s opravdu nádhernými ortodoxními kláštery, které se tyčí na vrcholcích pískovcových skal.

Od 14. století zde bylo celkem postaveno 24 klášterů a dodnes je přístupných šest z nich. V Metéoře budete kromě samotných klášterů obdivovat i nádhernou krajinu, do které jsou zasazeny.

V průvodci najdete 32 fotografií včetně GPS polohy a praktických tipů nejen pro fotografy. Autorem průvodce je kanadský cestovatel Brendan van Son, který pro Fripito již připravil úspěšného průvodce Kubou.

Jak fotoprůvodce pořídit?
Je to velice jednoduché:

  1. Stáhněte si naší bezplatnou aplikaci v AppStore či GooglePlay
  2. Vyberte si průvodce „Řecko – Metéora v oblacích“
  3. Zaplaťte prostřednictvím AppStore či GooglePlay a stáhněte si průvodce do mobilu nebo tabletu.

Více o autorovi: Kanadský cestovatel, fotograf  a novinář Brendan van Son pochází z malého kanadského města Rocky Mountains House. Po absolvování studia politických věd a geografie v r. 2008 se vydal do Jižní Ameriky, kde pracoval za 50 $ týdně, která mu ovšem umožnila cestovat. Hned po 3 dnech po příjezdu do Jižní Ameriky věděl, že s cestováním nikdy nepřestane, a že musí najít způsob, jak spojit cestování s prací stůj co stůj.

Během pěti let navštívil asi 80 zemí na 6 různých kontinentech. Podnikal šílené věci, jako cestu na skútru na západním pobřeží Afriky. A dělal i skvělé věci. Je vděčný, že může žít tímhle životním stylem.

Za těch 5 let, co žije život cestovatele, fotografa a novináře, se jeho práce objevila v mnoha médiích, např. v The Guardian. Jeho cesty byly samy o sobě zveřejněny např. v BBC, National Geographic Traveler a dalších. A nemá v úmyslu zpomalit. Takže pokud vás zajímají jeho cesty a zážitky, sledujte jeho blog Brendan’s Adventures.

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *