Nové fotky, tipy a informace v průvodci Moravským Toskánskem!

Fotograf Marek Svoboda pro vás doplnil průvodce Moravským Toskánskem o nové fotografie pohádkově tajemné krajiny nazvané Chřiby, přidal tip na výlet a informace o gastronomických specialitách v okolí Kyjova.

Pokud jste si průvodce Moravským Toskánskem zakoupili již dříve, nezapomeňte si jej v aplikaci aktualizovat. Veškerý nový obsah máte k dispozici zdarma!

Malebně zvlněná krajina s hnědými či zelenými poli, která jsou protnuta silničkami, a jejich jednolitost jen sem tam narušuje osamělý strom, remízek nebo bílá kaplička. To je dechberoucí Moravské Toskánsko! Jedno z nejkrásnějích míst České republiky najdete na jižní Moravě nedaleko od Kyjova. Svojí podobou a atmosférou připomíná právě italské Toskánsko, a odtud jeho přezdívka.

V našem novém průvodci najdete nejen přehled míst, odkud nafotit skvělé fotky místní krajiny, ale také přehled mnoha dalších zajímavostí, které stojí za návštěvu. Vydejte se s námi do okolí Šardic, Mistřína, Stavěšic, Karlína, Strážovic, Žeravic nebo Milotic. Nezapomeneme ani na Pohansko, Kyjov či Kroměříž.

U každé fotky najdete kromě přesné GPS polohy i velmi praktické a užitečné informace a tipy, díky nimž může každý nafotit opravdu krásné snímky.

Jak fotoprůvodce pořídit?
Je to velice jednoduché:

 1. Stáhněte si naší bezplatnou aplikaci v AppStore či GooglePlay
 2. Vyberte si průvodce „Moravské Toskánsko“
 3. Zaplaťte prostřednictvím AppStore či GooglePlay a stáhněte si průvodce do mobilu nebo tabletu.

Více o autorovi:

Marek Svoboda je fotograf z Kyjova z jižní Moravy, který pracuje v oblasti IT jako technik.  Není to profesionální fotograf, ale spíš nadšený fotoamatér, k fotografii ho přivedla láska k přírodě, krajině a horám. Fotografování je pro něj velkým koníčkem. K fotografii se dostal již v mladých letech, kdy chodil po různých českých a slovenských horách s partou kamarádů na vandry a přechody hor.  Protože nikdo jiný v partě nefotil, tak si koupil ruský fotoaparát LOMO Compact Automat, fotil a dokumentoval. Tehdy bral fotografii spíše jako dokumentaci těchto výletů. Postupně mu  ale fotografie učarovala a jako další následovala již východoněmecká analogová zrcadlovka Practica B100. Později přišla éra digitálních fotoaparátů počínaje Minoltou Dimage Z1, až po současnou full frame zrcadlovku značky Canon.

Mezi jeho nejoblíbenější  koníčky patří i sport, hlavně horské kolo a často s tím focení spojuje. Nejraději fotí krajinu a přírodu a také různá lesní zátiší. Krajinu a zátiší se snaží zachytit v zajímavém světle, které dodá snímku atmosféru a často i jiný rozměr. Často proto fotí ráno nebo pozdě odpoledne, kdy je již slunce nízko a bývá zajímavé světlo, krajina je plastičtější, barvy jsou sytější a teplejší. Často si vyhlédne místa k focení předem a vrací se na ně, pokud čas a podmínky dovolí.

Své snímky prezentuje na internetových stránkách http://www.marapara.cz , dále má fotogalerii na serveru Rajče.cz, kde vystavuje větší množství snímků z jednotlivých focení: http://marapara.rajce.idnes.cz a sledovat jej můžete také na sociálních sítích Facebook: https://www.facebook.com/maraparacz/ .

Za zmínku stojí také spolupráce s fotobankou Scenerie: http://www.scenerie.cz, Profimedia: http://www.profimedia.cz a agenturou CzechTourism: http://www.czechtourism.cz .

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail

6 komentářů u „Nové fotky, tipy a informace v průvodci Moravským Toskánskem!

 1. Peter

  Zvlastne je, ze takyto gyc sa ludom paci. Farby neprirodzene, presaturovane. Nehovorim o obsahu, ale o farebnosti fotografii. Zase je pravda, ze ak by sa nevysaturovali tak tie fotografie by boli svetelne o nicom. Videl som podobne „saturacie“ ocenene na STROMe v Ruzomberku a pritom sa tam nasli ovela hodnotnejsie diela.

  1. Jan Březina

   Dobrý den Ivane,

   zvýhodněná cena je 3,99USD respektive přepočet do lokální měny dle platformy a regionu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *