Úžasné město Rio de Janeiro!

Prosluněné, karnevalové, plné tanečníků samby a hlavně olympijské! Takové je letošní Rio de Janeiro a my vám nabízíme jedinečného průvodce od brazilského fotografa Leonarda Parise.

Chystáte se do Ria na olympiádu nebo jen tak na návštěvu? V našem novém průvodci vám nabídneme nejen ta nejkrásnější místa, která musíte v Riu vidět jako třeba sochu Krista na hoře Corcovado, Cukrovou horu, pláže Copacabana a Ipanema nebo historickou čtvrť Santa Teresa, ale také doporučíme další úchvatná zákoutí a poradíme, co dělat, abyste se cítili bezpečně…kam nechodit, na co si dát pozor i kde je bezpečno. Nevynecháme ani tipy na brazilskou kuchyni, restaurace a kavárny nebo bary.

Mapy i obsah průvodce si můžete uložit offline do svého telefonu nebo tabletu.

Jak fotoprůvodce pořídit?
Je to velice jednoduché:

  1. Stáhněte si naší bezplatnou aplikaci v AppStore či GooglePlay
  2. Vyberte si průvodce „Úžasné Rio de Janeiro“
  3. Zaplaťte prostřednictvím AppStore či GooglePlay a stáhněte si průvodce do mobilu nebo tabletu.

Chcete-li si stáhnout více průvodců, využijte možnosti předplatného, kdy za jednu cenu získáte přístup ke všem průvodcům.

A co o sobě říká autor, brazilský fotograf Leonardo Paris?

Pláž, slunce, moře, hory, přátelští a krásní lidé. Nemohl jsem se narodit na lepším místě! Rio je prostě úžasné a já jsem pyšný, že tu mohu žít. Jsem místní – carioca, jmenuji se Leonardo Paris a prožil jsem tu 36x léto. Jsem ženatý, mám dceru Marinu, která mě činí šťastným.

Jako dítě, když mi bylo deset, jsem si obvykle bral foťák svojí mámy. Nefotil jsem tváře lidí, ale krajinu. Nebyla zrovna nadšená, když zjistila, že jsem vypotřeboval všech 36 snímků na filmu, ale stejně zaplatila vyvolání. Já byl vždy tichý, trpělivý a pozorovatel, takže myslím, že fotografování byl přirozený výběr, jak se umělecky vyjádřit. Povzbuzený scénami, které se před mýma očima odehrávaly den co den a nízkými cenami digitálních foťáků, našetřil jsem na stáži peníze a koupil jsem si svůj první foťák v r. 2004. 5 megapixelový p92. To bylo maximum.

Je to krásné chodit a fotit. Celá ta léta si uvědomuji, že to, co mě nejvíc fascinuje, je prostor kolem mě. Žiju v něm. Je mojí součástí a já jsem součástí prostoru. Cítím neutuchající potřebu všechno zachytit, jako kdyby fotky, které dělám, nebyly jen fotky, ale já sám. Zamiloval jsem se a vyjadřuji svoji lásku k městu na svých fotkách a rád se dělím o tu krásu s ostatními lidmi. Je to vyjádření mé lásky a doufám, že je to nekonečný příběh. Proto jsem se stal fotografem krajinářem. Čím víc fotografuji Rio, tím víc objevuji a procházím jiná města a různá zákoutí celého světa. Objevil jsem krásu Central Parku na podzim a měl jsem skvělý zážitek, i když jen krátký, z focení Kyjova a okolních polí a krajiny v České republice. Nezapomenutelné! Jedině zdraví teď rozhoduje o dalším místě, které navštívím. Ale jedno je jisté: potkáme se v Riu. To je totiž místo, kde se všichni rádi setkávají.

Těším se na vás!

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *