Tokio – moderní i tradiční – město neuvěřitelných kontrastů!

Vydejte se s námi do Tokia, kde se nejlidnatějším městem na světě, plným neónů a světel, prolínají chrámy, svatyně a zahrady z dob vlády šogunů! Moderní a tradiční, rušné a naprosto klidné… takové je Tokio, jaké vám ukážeme v našem novém průvodci!

Projdeme zářivé čtvrti jako Ginza, Harajuku, Shibuya, Shinjuku nebo zcela jiné, ponuré a oprýskané jako Yokocho nebo Yanaka. Podíváme se na Tokio z výšky těch nejvyšších mrakodrapů v Nishi-Shinjuku, včetně Tokijského nebeského stromu, a budeme obdivovat nádherné chrámy, a svatyně jako třeba svatyni Meiji. Odpočineme si v tradičních japonským zahradách např. autorově nejoblíbenější Rikugien poblíž stanice metra Komagome.

Mapy i obsah průvodce si můžete uložit offline do svého telefonu nebo tabletu.

Jak fotoprůvodce pořídit?
Je to velice jednoduché:

  1. Stáhněte si naší bezplatnou aplikaci v AppStore či GooglePlay
  2. Vyberte si průvodce „Tokio“
  3. Zaplaťte prostřednictvím AppStore či GooglePlay a stáhněte si průvodce do mobilu nebo tabletu.

Chcete-li si stáhnout více průvodců, využijte možnosti předplatného, kdy za jednu cenu získáte přístup ke všem průvodcům.

Více o autorovi:
Brian Wood-Koiwa je americký fotograf, žijící v Tokiu, který se věnuje převážně urbanistické a japonské fine-art fotografii. Než se usadil v Tokiu, žil a cestoval po celém světě na místech jako Katar, Ekvádor, Thajsko, Austrálie a jako dobrovolník Mírových sborů také ve střední Africe. V Tokiu žije již 14 let a jeho fotografie jsou inspirované kontrastem mezi ultramoderními a tradičními aspekty, kterými je metropole proslulá.

Svůj fotografický styl nazývá “Městsky podivný”: oslavuje město podtrhujíce krásu i ošklivost zdánlivě nudných městských situací. Zaměřuje se hlavně na cokoliv městského (krajinu, panorama, ulice, městskou abstraktnost), na chrámy a svatyně, které prostupují město a se kterým občas krásně harmonizují, a někdy naopak s vertikálními městkými, ocelovými a skleněnými, sloupy města vůbec neladí, i když i to bývá zajímavé. Velmi rád také fotografuje úžasnou přírodu, která obklopuje Tokio, jež si uchovává svůj městský chaos. Jeho práci a služby najdete na http://urbanweirdphotography.com.

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *