S Fripitem na iCON Prague 2015

Výherce najdete na naší Facebookové stránce! Vítězné fotky:

iCON-fotky-soutez

iCON Prague je již tradiční akce pro všechny fandy technologií a zejména hraček s nakousnutým jablíčkem ve znaku. Třetí ročník proběhne tento víkend v Národní technické knihovně v Praze. Přesněji řečeno již v pátek 24. 4. odpoledne začne iConDev, setkání vývojářů mobilních aplikací. Ten správný šrumec  bude ale v sobotu a v neděli, kdy na vás čekají Konference, Tréninky a Festival. V rámci prvních dvou částí se můžete těšit na jména jako je Mike Rohne, Thomas Hellum, Frank Meeuwsen, Petr Mára, Tomáš Baránek či Jaroslav Homolka. Jedinou podmínkou je si včas koupit vstupenku. Oba dva dny je od 8:30 otevřený iFestival, tedy bezplatně přístupná část s prezentacemi partnerů. V té nebudeme chybět ani my, a tak bychom vás velice rádi pozvali na stánek Fripito, který toho díky podpoře partnerů nabídne opravdu hodně!

Fripito naživo

Samozřejmě se můžete těšit na možnost vyzkoušet si naživo naše Fripito, a to včetně všech průvodců. Osobně můžete potkat Honzu Březinu, zakladatele projektu. Irmu Šťastovou, která má na starosti nejen marketing a sociální sítě, ale stará se i o komunikaci s autory a překlady. A v neposlední řadě bude na iCONu i Vláďa Bělohradský, který je jedním z vývojářů iOS verze. V průběhu veletrhu budou navíc k dispozici všichni placení průvodci s 30% slevou a pokud vše klapne „Pán bůh dá a Apple spustí“, tak sice nepřijde kouzelník, ale budeme pro vás mít nového průvodce.

 

Fripito soutěž

Fripito pro vás na iCONu připravilo i soutěž o kredit 50 € do iTunes Storu. Stačí kdykoli v průběhu iFestivalu zastavit naší hostesku, ukázat jí nainstalovanou aplikaci Fripito, kterou si můžete bezplatně stáhnout z AppStore, a dát jí svojí vizitku. Vizitky na konci veletrhu slosujeme a vítězi zašleme kredit elektronickou cestou.

 

Fotoateliér

Srdcem i duší jsme všichni ve Fripitu fotografové, takže největší část naší expozice bude tvořit již tradiční fotoateliér. Letos jsme si pro vás v našem ateliéru připravili špičkové studiové blesky Fomei Digitalis Pro 600 DC, které nejen dokáží pracovat na vestavěný akumulátor s výkonem 600W, ale zároveň podporují synchronizační čas až 1/8000 s. V praxi si tak můžete vyzkoušet fotografování s ultra světelnými objektivy ve studiovém prostředí. Pro iPhone fotografy budou k dispozici dva LED panely s volitelnou teplotou světla, takže ani oni nepřijdou zkrátka.

A co budeme fotit? Samozřejmě vás a vaše Apple mazlíčky. Pokud se zastavíte v našem fotoateliéru se svým nejoblíbenějším Apple produktem, tak vás vyfotografujeme, snímek vám odešleme a nejvtipnější oceníme drobnými cenami: externím diskem Toshiba 500 GB, bezplatnými Apple kurzy Ilumio, ročním předplatným časopisu SuperApple a držákem na iPhone ShoulderPod S1.

 

4K Foto – kino

Další lahůdkou na našem stánku bude prezentace fotografií v té nejlepší kvalitě. Rozhodli jsme se v praxi srovnat 30” displej Dell s rozlišením 4K s iMacem 5K. Pokud chcete své fotografie vidět ve špičkové kvalitě a opravdu si vychutnat každý detail, UHD rozlišení je ideální volba. Ale který je lepší? Přijďte se sami podívat. Za zapůjčení testovaných produktů děkujeme CESNETu a iSetosu.

 

Foto procházky neboli  Photowalks

Fotografie je v první řadě o nápadech, tvořivosti a inspiraci. Proto jsme pro vás připravili v rámci iConu novinku v podobě Foto walks. Během 45 minutové procházky po okolí NTK budeme hledat zajímavé motivy a společně fotografovat. Cílem je navzájem se inspirovat, hledat nové úhly, pohledy a témata. Samozřejmě dojde i na techniku fotografování a rádi vás naučíme lépe zvládat expozici, barvy a zaostřování bez ohledu na to, zda fotografujete iPhonem či fotoaparátem. Takže si sbalte dobrou náladu, chuť si zafoťit a těšíme se na vás!

Vyrazíme v sobotu i v něděli vždy v 16:00. Sraz bude u nás na stánku. Foto procházku povede Honza Březina.

 

Mini prezentace

Další možností, jak se na iCONu dozvědět něco užitečného budou naše mini prezentace. Ty budou probíhat přímo na našem stánku a budete se v nich moci přímo v praxi seznámit s nejžhavějšími fotografickými tématy. Kapacita bude omezená, takže doporučujeme dorazit pár minutek předem.

Sobota

10:00 – 10:30  Photos neboli Fotky na Mac OS X (Honza Březina)
10:30 – 11:00  Fotografování na Kanárských ostrovech (Pepa Středa)
14:15 – 14:45  Adobe Ligtroom 6/CC (Honza Březina)
14:45 – 15:15 Fotografování na Islandu v zimě (Honza Březina)

Neděle

10:00 – 10:30  Photos neboli Fotky na Mac OS X (Honza Březina)
10:30 – 11:00  Fotografování v Patagonii (Honza Březina)
14:15 – 14:45  Adobe Ligtroom 6/CC (Honza Březina)
14:45 – 15:15 Fotografování na Islandu v zimě (Honza Březina)

 

Více o iCON Prague 2015 se dozvíte na webu akce. Těšíme se s vámi na viděnou 25. či 26. 4. 2015.

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *